Homepage > Houpací kůň Čenda 53

Krásný a elegantní houpací kůň od českého výrobce

Čenda 53 je náš velký houpací kůň s výškou sedu 53 cm určený pro děti od dvou let. Je věrně tvarovaný a ručně malovaný. Barevné varianty odpovídají zbarvení skutečných živých koňů. Snažili jsme se o krásný a elegantní výrobek. Pro menší děti je v naší nabídce houpací koník Čenda 28.

Velký dřevěný houpací kůň v barevném provedení bělouš s koženým sedlem a postrojem

Houpací kůň Čenda 53 bělouš s koženým sedlem a postrojem

Velký dřevěný houpací kůň Čenda 53 v barevné provedení ryzák vybavený koženým postrojem a sedlem
Houpací kůň Čenda 53 ryzák s koženým postrojem a sedlem

Bezpečnost

Záleží nám na tom, aby naše výrobky byly bezpečné a zdravotně nezávadné. Dřevo je přírodní zdravotně nezávadný materiál. Podobně jsme se snažili volit ostatní materiály. K barvení používáme vodou ředitelné zdravotně nezávadné barvy. Tvar houpadel jsme volili tak, že na jejich koncích mají nejmenší křivost. Tím přibržďují houpání v krajních polohách a omezují riziko přepadnutí. Přesto při houpání nenechávejte Vaše děti bez dozoru dospělých osob.

Výrobek vyhovuje přísným Evropským normám na bezpečnost hraček, což jsme nechali posoudit nezávislou certifikační autoritu – zkušební ústav Zkušební ústav lehkého průmyslu v Českých Budějovicích.

Kvalita a trvanlivost – dřevěný výrobek pro několik generací

Houpací kůň Čenda 53 je vyroben z masivního borového dřeva nejvyšší kvality. Při jeho výrobě jsme zkombinovali nejmodernější obráběcí technologie a tradiční postupy práce se dřevem. Jednotlivé dřevěné díly houpacího koníka jsou vzájemně masivně začepovány a není zde použit žádný kovový díl. Zvolené postupy a materiály nám umožnily vytvořit dřevěnou hračku, která vyniká svou kvalitou a trvanlivostí.

Tradice

Velký dřevěný houpací kůň Čenda 53 hnědák - detail hlavy
Houpací kůň Čenda 53 hnědák

Snažili jsme se vyrobit houpacího koně, který navazuje na tradice našich rodičů a prarodičů. Také proto se při výrobě orientujeme na přírodní materiály – dřevo, 100% vlněnou přízi na hřívu a ocas a přírodní kůži na sedlo a postroj. Sedlo a postroj vyrábí sedlář z Valašska.

Snad se nám tak podařilo vytvořit jedinečného houpacího koně, který Vás zaujme a bude Vám a Vašim dětem sloužit jako hračka a bytový doplněk. Nebo bude hodnotným dárkem pro Vaše blízké.

Houpací koně Čenda 53 můžete objednat v našem internetovém obchodě nebo na emailové adrese info@houpacikun.cz.

Rozměry:

délka 96 cm

šířka 37 cm

výška74 cm

výška sedu53 cm

hmotnost10 kg

nosnost95 kg

Dřevěný houpací kůň Čenda 53 – barevná provedení:

Našeho velkého houpacího koně nabízíme v pěti základních barevných variantách: hnědák, ryzák, vraník, plavák a bělouš.