Houpací kůň Čenda 53

Homepage > Houpací kůň Čenda 53

Krásný a elegantní velký houpací kůň od českého výrobce

Čenda 53 je náš velký houpací kůň s výškou sedu 53 cm určený pro děti od tří let. Je věrně tvarovaný a ručně malovaný. Má odnímatelné kožené sedlo se třmeny a polstrovaným sedátkem a kožený postroj. Je vyroben z kvalitního borového dřeva, unese i dospělého člověka. Barevné varianty odpovídají zbarvení skutečných živých koňů. K barvení jsou použity barvy s atestem pro dětské hračky. Nabízíme celkem šest variant zbarvení koníka (hnědák, bělouš, vraník, ryzák, plavák a Izabela) a tři barevné varianty sedla a postroje (černé, červenohnědé a hnědé).

Velký dřevěný houpací kůň v barevném provedení bělouš s koženým sedlem a postrojem

Houpací kůň Čenda 53 bělouš vybavený koženým sedlem a postrojem

Snažili jsme se o krásný a elegantní dřevěný výrobek. Nejoblíbenější barevnou variantou mezi našimi zákazníky je hnědák s černým sedlem. Pro menší děti nebo prostě pro ty, kdo nechtějí tak velkého koně nebo do něj nechtějí tolik investovat, je v naší nabídce houpací koník Čenda 28 případně středně velký houpací kůň Čenda 39.

Velký dřevěný houpací kůň Čenda 53 v barevné provedení ryzák vybavený koženým postrojem a sedlem
Houpací kůň Čenda 53 ryzák s koženým postrojem a sedlem

Bezpečnost

Záleží nám na tom, aby naše výrobky byly bezpečné a zdravotně nezávadné. Dřevo je přírodní zdravotně nezávadný materiál. Je člověkem používané od pradávna a je tak dobře odzkoušené. S ohledem na zdravotní nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí jsme se volili i ostatní materiály. K barvení používáme vodou ředitelné zdravotně nezávadné barvy. Další bezpečnostní požadavky vychází ze stability výrobku a omezení nechtěného pádu dítěte. Tvar houpadel jsme volili tak, že na jejich koncích mají nejmenší křivost. Tím přibrzďují houpání v krajních polohách a omezují riziko přepadnutí. Základna houpacího koně je přiměřeně široká, aby nedocházelo k převrácení do boku. Přesto při houpání nenechávejte zejména malé děti bez dozoru dospělých osob.

Výrobek vyhovuje přísným Evropským normám na bezpečnost hraček, což jsme nechali posoudit nezávislou certifikační autoritu – zkušební ústav Zkušební ústav lehkého průmyslu v Českých Budějovicích.

Kvalita a trvanlivost – dřevěný výrobek pro několik generací

Houpací kůň Čenda 53 je vyroben z masivního borového dřeva nejvyšší kvality. Při jeho výrobě jsme zkombinovali moderní obráběcí technologie a tradiční postupy práce se dřevem. Tělo houpacího koně je lepeno z několika hranolů tak, aby nepodléhalo tvarovým deformacím. Takové deformace jsou způsobené rozdílnou roztažností dřeva v různých směrech a vedou k prasklinám, pokud jsou jednotlivé díly dřeva příliš velké. Lepení větších dílů z několika hranolů je jednou z možností, jak vzniku takových prasklin bránit. Jednotlivé dřevěné díly houpacího koníka jsou vzájemně masivně začepovány a k jejich spojení není použit žádný kovový díl. Kov a dřevo jsou svými vlastnostmi dost odlišné materiály a zvlášť při jejich mechanickém namáhání se takové spoje mohou vyviklat – proto jsme je u tohoto největšího koně vyloučili. Zvolené postupy a materiály nám umožnily vytvořit dřevěnou hračku, která vyniká svou kvalitou a trvanlivostí. Klidně se na něm může houpat i dospělý člověk.

Nejzranitelnější se na koníkovi zdají být – podle aktivity používání – hříva a ocas. Tyto je proto možné vyměnit za nové, pokud by to bylo potřeba.

Tradice – ověřené materiály, ověřené výrobní postupy, ověřená hračka

Detailní záběr na hlavu koníka Čenda 53
Houpací koník Čenda 53, barevné provedení hnědák

Snažili jsme se vyrobit houpacího koně, který navazuje na tradice našich rodičů a prarodičů. Také proto se při výrobě orientujeme na přírodní materiály – dřevo, 100% vlněnou přízi na hřívu a ocas a přírodní kůži na sedlo a postroj. Sedlo a postroj vyrábí sedlář z Valašska. Náš houpací kůň tak pokračuje v řadě unikátních dřevěných hraček, které jsou oblíbené již po staletí. Jeden z předchůdců současných houpacích koňů byl vyroben již někdy v 17. století ve Velké Británíi (Museum of Childhood, Moving Toys Gallery). Potom se staly oblíbenou hračkou ve Spojených státech a následně se šířili v Evropě i jinde ve světě. Není neobvyklé najít starého houpacího koně někde na půdě – my sami jednoho takového máme.

Každý houpací kůň Čenda je jedinečný

Každý náš houpací kůň je jedinečný, unikátní. Je to dáno vysokým podílem ruční práce při dokončování výrobku a vlastnostmi samotného dřeva jako použitého materiálu. Ruční práce na finálním výrobku zahrnují broušení, které určuje jeho výsledný tvar, a potom jeho barvení. Při ručním barvení/malování je nejdříve nanesena základní barva, potom jsou namalovány oči a všechny typické znaky tak, jak se s nimi můžeme setkat u velkých živých koňů. Dřevo jako použitý materiál podtrhuje jedinečnost každého koníka, protože jeho vzhled a kresba jsou různorodé díky jeho stavbě a různým faktorům ovlivňujícím růst stromu. Používáme takové barvy, které nechávají kresbu dřeva viditelnou a ta je tak součástí výsledného vzhledu houpacího koně.

Radost dětem

Houpacího koně Čenda 53 můžete mít jen jako dekoraci u Vás doma nebo různě jinde, v restauracích, hotelech, kdekoliv. Ale největší radost udělá v patřičném věku dětem. Ať už dětem Vašim nebo dětem Vašich blízkých. Naše houpací koně dokážou rozveselit jak holky, tak kluky, jak jsme se mohli přesvědčit na různých akcích, kde jsme tyto koně vystavovali a prodávali, ze zkušeností našich zákazníků i našich vlastních. Houpací kůň Čenda 53 je tak skvělý dárek pro děti k Vánocům nebo k narozeninám.

Snad se nám tak podařilo vytvořit jedinečného houpacího koně, který Vás zaujme a bude Vám a Vašim dětem sloužit jako hračka a bytový doplněk. Nebo bude hodnotným dárkem pro Vaše blízké.

Houpací koně Čenda 53 můžete objednat v našem internetovém obchodě nebo na emailové adrese info@houpacikun.cz.

Rozměry:

délka 96 cm

šířka37 cm

výška74 cm

výška sedu53 cm

hmotnost10 kg

nosnost95 kg

Dřevěný houpací kůň Čenda 53 – barevná provedení:

Našeho velkého houpacího koně nabízíme v pěti základních barevných variantách: hnědák, ryzák, vraník, plavák a bělouš.