Technologie

Homepage > Technologie

Materiály

  • dřevo – dřevo je naším základním materiálem. Houpací koně a dřevěné stoličky vyrábíme z borového dřeva, které je příjemné na dotek a lehčí než dřeva tvrdých listnáčů. Menší výrobky (lodičky, autíčka, malé koníky) vyrábíme i z tvrdých listnáčů – buku, dubu, javoru nebo ze vzácnějších dřevin jako je třešeň či ořešák.
  • 100% vlna – pro hřívu a ocas našich největších houpacích koňů.
  • přírodní kůže – z přírodní kůže jsou vyrobeny postroj a sedlo pro naše největší houpací koně.
Černé, červenohnědé a hnědé sedlo na houpacího koně od sedláře z Valašska
Kožená sedla pro houpacího koně Čenda 53

Konstrukce výrobků

  • tvarová stálost a omezení tvorby prasklin – dřevo je přírodní materiál, který přirozeně mění svůj objem podle aktuální teploty a vlhkosti. Abychom zamezili nechtěným deformacím a tvorbě prasklin, vyrábíme naše produkty (kromě těch nejmenších) z několika lepených hranolů.
  • spoje – používáme tradiční čepované spoje, tedy přirozené spoje bez použití kovových dílů. Přesnost a těsnost čepovaných spojů je zajištěna díky jejich obrobení na počítačem řízené frézce (CNC frézování). Díky tomu lze dosáhnout skutečně kvalitních výrobků, které jsou trvanlivé po dlouhou řadu let.
Díly pro výrobu koníka Čenda 28
Vybrání pro čepované spoje v dílech pro houpacího koníka Čenda 28.
  • optimalizace konstrukce – snažíme se, aby naše výrobky byly plně funkční a snadno použitelné. Proto například našeho největšího koníka vyrábíme s vnitřní dutinou, která nijak nenarušuje jeho pevnost a trvanlivost, ale šetří část jeho hmotnosti a koník se tak lépe přenáší.

Vlastní výroba – kombinace strojové a ruční práce

  • počítačem řízená frézka – zaručuje přesný tvar našich výrobků a jejich přesné sestavení, pokud se skládají z více dílů.
  • ruční broušení – vede k finální tvarové podobě výrobku a zaručuje kvalitní povrch.
  • ruční barvení/malování – nabízíme jak zcela přírodní nebarvené a nelakované výrobky, tak barvené nebo lakované. Pro barvení a lakování používáme nezávadné vodou ředitelné barvy a laky.
Ručně malované bílé ponožky na hnědákovi Čenda 53
Ruční malování ponožek koníka Čenda 53

 

Naši partneři

J. B. Art – nabízí rámování obrazů, paspartování a prodej výtvarných potřeb. Provozuje přehledný eshop ramovani-online.cz, kde si můžete nechat vyrobit rám přímo podle Vašich potřeb. Můžete si vybrat z široké nabídky rámů. Velká část z nabídky rámů je z masivního dřeva (třeba ozdobné široké rámy). Dále můžete zadat rozměry rámu, zvolit si, zda budete chtít i sklo a zadní desku případně paspartu. Rám si takto vybíráte pohodlně ve Vaší pracovně, v obýváků, kdekoliv, kde máte připojení k internetu. Doručen je Vám Českou poštou po celé České republice i na Slovensku.